Under Construction Crew er Samsen Kulturhus sitt eget dansecrew innenfor Hip Hop og ulike streetstiler, med fokus på show, freestyle, opptredener og battles.

Under Construction Crew er for motiverte dansere mellom 15-25 år fra ulike streetstiler som ønsker å utvikle seg og være med å bygge opp crewet. Crewet ønsker dansere som; har potensiale, har egen stil og som passer inn i gruppen og har grunnleggende danseferdigheter. Crewet opptrer under Battle of the South, UKM og Come Together, i tillegg til andre oppdrag.
Treningstidene med instruktørene er tirsdager og torsdager 17.00-19.00 hvor egentreninger kommer i tillegg. Crewet deltar i tillegg på flere workshops i løpet av året med eksterne instruktører.
Ønsker du å bli en del av crewet? Følg med på sosiale medier for informasjon om prøvetimer og opptak av nye medlemmer. Har du spørsmål send mail til elisabeth@samsen.com
Crewets instruktører:

Jean-Baptiste Baele
Jean-Baptiste er en koreograf og danser fra Belgia, med hip-hop og moderne dansebakgrunn. Han har hovedfokus på kroppsstrukturer, plassering og bevegelsenes former. Han har en spesifikk stil som blander ulike fagområder. Han har trent i ulike land som USA (Los Angeles), Storbritannia (London), Spania, Italia og Nederland. Han har undervist workshops rundt i Europa.

Gina Therese Seglem Gundersen
Gina er utdannet hiphop-instruktør, koreograf og utøvende danser fra Circle Dance Academy. Hun har også gått ett år på Bårdar og har undervist i hiphop i flere år, vært med på show og forestillinger. Gina har også vunnet NM i hiphop-formasjon med Circle showteam!